Moje cesta k nošení - Denisa Erben

Kdo jsem?

Pomáhám rodičům s tím, jak správně, zdravě a co nejpohodlněji nosit své děti v ergonomickém nosítku. Pro spoustu z nich se pak okamžik, kdy si pořídili správně zvolené nosítko, stává přechodem do nové éry rodičovství.

Získají volné ruce, spokojené miminko, větší flexibilitu, prostor pro nové zážitky i posílení vazby se svým miminkem. I pro mě to před lety bylo naprosto osvobozující! Ze dne na den jsem vyřešila problém, jak zvládnout péči o 2 děti s malým věkovým rozestupem.

Miminko spinkalo spokojeně v nosítku a já mohla bez obav nahánět toho neposedného, 18 měsíčního sviště 🙂 Dokonce jsem zvládla obstarat i domácnost a homeoffice na poloviční úvazek. Nikdy předtím jsem se v mateřství necítila tak naplněně!

ALE VŽDYCKY TO TAK NEBYLO

Když jsem v roce 2014 zjistila, že jsem neplánovaně těhotná a navíc jen 9 měsíců po předchozím porodu, tak ten začátek pro mě ale vůbec tak růžový nebyl! 

Takto to začalo...

Můj aktivní synek se právě učil lézt. Já měla práci na poloviční úvazek, kterou jsem dělala hybridně doma i v kanceláři a velké plány, jak se brzy do práce vrátím naplno. A najednou… Byla jsem znovu těhotná. Třetí dítě jsem již neplánovala a tak to byl veliký šok a byla zapotřebí i dlouhá doba, pro přijetí tohoto těhotenství.

Narozením nejmladší dcerky vše opadlo. Najednou jsem úplně přesně věděla, že ona tu měla být! Ale nic to neměnilo na tom, že syn byl nezastavitelné torpédo a dcerka kontaktní miminko. Po první procházce, kdy kočárek vlastně stál napospas a já zabraňovala vbíhání syna všude kam by neměl, jsem věděla, že takto to nepůjde.

Ještě zbýval pokus s dvojkočárkem, ale ani to nikam nevedlo. Manipulace s ním byla těžká, výprava zdlouhavá, syn nespokojený, že nemůže běhat a dcerka zase, že není u mně. Zbývalo poslední, vyzkoušet nošení! Ale jak na to? Zjistila jsem, že nosítko které jsem měla doma, je naprosto nevhodné a že uvázat šátek, je vyšší dívčí

Tak kdo mi poradí?

Takhle můj příběh pokračuje...

Začala jsem pátrat a zjistila, že se v mém okolí (regionu) nachází JEDNA lektorka nošení! A že by někde byl obchod, kde bych si šátek / nosítko (ale to správné) mohla prohlédnout a vyzkoušet / koupit, tak o tom jsem si mohla nechat jen zdát. Ale právě díky té jediné lektorce nošení, se naprosto vyřešil můj první problém!

Začala jsem nosit a měla jsem nyní spokojené miminko a volné ruce pro staršího syna i pro povinnosti. Bylo to jako sen! Přidala jsem se do FB skupiny, kde si maminky vyměňovaly zkušenosti mezi sebou a začala jsem objevovat svět nošení dětí. Nosítka a šátky jsme si půjčovaly mezi sebou, nechávaly na testování putovat skupinou, nebo pořádaly srazy.

Stále častěji se ozývaly maminky, které chtěly poradit. Chtěly vyzkoušet konkrétní nosítko, ale nechtěli chodit po srazech. A objednat něco na dálku byl risk, není to malá investice a šance, že si vyberete špatně, je veliká. A zde se mi zrodila myšlenka, že toto je směr, kterým se chci ubírat, že chci pomáhat rodičům s nošením dětí!

Díky jazykovým znalostem, padla volba na kvalitní kurz u německé Die Trageschule (Škola nošení), kde jsem během roku a půl absolvovala 3 bloky kurzů a stala se certifikovanou lektorkou a poradkyní nošení. Již během doby mé certifikace, jsem rozjela moji myšlenku “PŮJČOVNY“ šátků a ergonomických nosítek, po kterých byla největší poptávka. 

Půjčovnu jsem provozovala nejprve z domova, nosítka jsem posílala kurýrem, radila přes maily a fotky, nebo se rodiče zastavili u mě doma, kde jsem případně i poradila i osobně. Ale nebylo to komfortní ani pro jednu stranu. Nosítka jsem neměla už kam dávat a jít k někomu domů, také není to stejné, jako zajít si někam do obchodu. 

A tak vzniklo “Nosím tě”! 

Riskla jsem to s vlastním prostorem, kde jsem se svému snu začala věnovat opravdu naplno . Konečně jsem měla kde vystavit sortiment půjčovny a nosítka, šátky a další potřeby vhodné při nošení dětí, jsem začala i prodávat. Krámek se uchytil velmi dobře a místních rodičů bylo tolik, že jak moje kapacity, tak kapacity půjčovny, byly naplno využity

Našla jsem se v osobním poradenství a naplňovalo mě to. Dnes když zpětně počítám, prošlo mi “rukami” již přes 1000 rodičů a dětí, kterým jsem většinou snad úspěšně pomohla v jejich tápání ohledně toho, jak a v čem jejich miminko nejlépe nosit 🙂

Tak proč se nyní vrhám do on-line světa?

Bohužel u mě v loňském roce došlo k rozpadu manželství. Ale jak se říká, co tě nezabije, to tě posílí…

Nakoplo mě to! A protože mnozí klienti za mnou cestují i 100km z celého regionu, chci nabídnout pomoc i tam, kde osobní návštěva není reálná. Rodiče totiž často netuší, že vybrat si správně nosítko, je taková věda 🙂

Koupí si nosítko naslepo a pak mají buď štěstí nebo (a to bohužel častěji) jsou zklamaní a nošení dětí raději odsunou na druhou kolej nebo úplně zavrhnou. A to je veliká škoda, protože nošení může být pro obě dvě strany tak moc obohacující. Proto jsem se rozhodla, nabídnou nyní i on-line produkt “Jak si správně vybrat nosítko”.